Nowe formy rozwoju nie tylko dla pracujących

data dodania: 2013-03-04

Nowe formy rozwoju nie tylko dla pracujących

 

Nowe formy rozwoju nie tylko dla pracujących


Tradycyjne szkolenie opiera się na bezpośredniej interakcji prowadzącego trenera z uczestnikami. Ze względu na czas trwania (na ogół 8 lub 16h, rozłożone wówczas na dwa dni) i względnie wysokie koszty (kilkaset do kilku tysięcy złotych), przeprowadzanie szkoleń kojarzy się przede wszystkim z biznesem. Mając na uwadze czynniki takie, jak: cena, czas trwania, konieczność dojazdu na miejsce szkolenia w ustalonym terminie czy ograniczona ilość miejsc, zaczęto dostrzegać potrzebę stworzenia nowego trendu na rynku szkoleniowym, umożliwiając korzystanie ze szkoleń osobom o przeróżnym profilu demograficzno-społecznym.


e-Learning


W związku z coraz powszechniejszymi umiejętnościami obsługi komputera i dostępnością internetu, również w grupie osób starszych, szkolenia zaczęły przenosić się do wirtualnej rzeczywistości. Nieocenioną zaletą takiego rozwiązania jest praktycznie dowolna ilość uczestników, którzy mogą się zapisać na platformę e-Learningową, gdzie odbywa się szkolenie. Na ogół szkolenie e-Learningowe można przerwać w dowolnym momencie, aby spokojnie powrócić do niego w wygodnym dla siebie czasie. Wyeliminowany zostaje problem dojazdu. Z pewnością potencjalnych klientów przyciąga cena. Metoda e-Learning jest znacznie tańsza od formy stacjonarnej. W internecie można znaleźć liczne szkolenia dofinansowane z Unii Europejskiej, które są całkowicie darmowe. rfip.pl Jednak decydując się na wirtualną naukę, trzeba wykazać się dużą ilością samodyscypliny, aby rzeczywiście przyniosła ona efekty. Bezpośrednia interakcja z trenerem jest znacznie ciekawsza niż chłodny głos lektora, dlatego e-Learning ulega bezustannemu rozwojowi, aby stać się maksymalnie atrakcyjną i skuteczną formą nauki. Jeśli uczestnik ma pytania, może je zadać ekspertom mailowo.


Blended Learning


Dla tych, którzy szukają kompromisu między nauczaniem wirtualnym a tradycyjnym, rozwiązaniem jest Blended Learning, czyli metoda mieszana. Szkolenie BL odbywa się zarówno w formie stacjonarnych wykładów i ćwiczeń, jak również poprzez platformę e-Learningową. Obszerną listę aktualnych szkoleń - o przeróżnej tematyce, biznesowych i hobbystycznych, stacjonarnych w całej Polsce, e-Learningowych i typu BL, znaleźć można na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl.www.rfip.pl