Posiadasz Samsunga Galaxy ? Musisz to przeczytać

data dodania: 2013-03-22

Posiadasz Samsunga Galaxy ? Musisz to przeczytać

Samsung niekwestionowanym królem smartfonów - premiera Galaxy S4

Niedawno koreańska marka telefonów Samsung zajęła pierwsze miejsce aż w 4 kategoriach w plebiscycie magazynu Mobile Choice 2012, który co roku prezentuje najlepsze modele smartfonów i tabletów oraz wiodących producentów. Smartfonem roku 2012 został Samsung Galaxy S III, którego wyróżniono również w kategorii na najlepszy smartfon multimedialny, natomiast za najbardziej innowacyjne urządzenie uznano Samsunga Galaxy Note. Markę Samsung obwołano producentem roku, detronizując w tej dziedzinie Apple. Do Samsunga, w ubiegłym roku, należało prawie 30% globalnego rynku smartfonów, czyli o 8% więcej niż do jego największej, amerykańskiej konkurencji. Z przeciętnej marki telefonów komórkowych, azjatycki Samsung stał się potęgą.

Premiera roku


Prezentacja następcy Galaxy S III – modelu Samsung Galaxy S4 odbyła się w Nowym Yorku, czyli na rodzimym terenie...marki Apple. Galaxy S4 jest właściwie udoskonaloną wersją swojego poprzednika. W kwestiach wizualnych niewiele się zmieniło. Telefon jest nieco lżejszy od SIII i lepiej dopasowuje się do kształtu dłoni. Z nowości, w smartfonie S4 znajdziemy większy ekran i lepszą rozdzielczość, oczywiście Full HD, wzmocniony wyświetlacz z technologią AMOLED, aparat 13 Mpix, a także port podczerwieni, dzięki któremu urządzenia może zastąpić pilota do tv. W kontekście konkurencji, nie są to jednak mocno rewolucyjne osiągnięcia.

Co nowego w S4?


Zwolennicy Samsunga, którzy spodziewali się znacznie więcej niż podrasowanego poprzednika, mogą być nieco zawiedzeni. Jedną z zasadniczych zmian jest możliwość bezdotykowego sterowania Galaxy S4. Technologia Floating Touch gwarantuje sprawną obsługę urządzenia bez konieczności bezpośredniego dotykania palcem ekranu, wystarczy jedynie go zbliżyć. Po pierwszych testach, na uznanie zasługuje jakość aplikacji foto/video.rfip.pl Znajdziemy tu możliwość używania dwóch kamer, przedniej i tylnej, jednocześnie podczas robienia zdjęcia oraz funkcję erase, usuwającą wadliwe elementy, które psują fotografię.

Czas pokaże...


Na swoją premierę czekają produkty konkurencyjnych marek dla Samsunga. Wówczas okaże się czy azjatycka firma straci koronę w kategorii smartfon 2013. Póki co, nic na to nie wskazuje.